قرنیز پی وی سی
فواید قرنیز پی وی سی
ژانویه 28, 2020
کاغذ دیواری
تمیز کردن کاغذ دیواری
فوریه 22, 2020

قرنیز پی وی سی

قرنیز

4 مزیت مهم قرنیز پی وی سی

آیا می دانید استفاده از قرنیز پی وی سی چقدر می تواند برای شما کاربردی باشد؟

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات قرنیز پی وی سی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات مهمی در خصوص قرنیز پی وی سی آشنا کنیم و برخی از مزیت های PVC را برای شما اشکار سازیم.

قرنیز پی وی سی

مهم ترین مزیت های قرنیز پی وی سی

ساختار شیمیایی پی وی سی از گروه های قطبی کلر و ماهیت بی نظمی آن باعث می شود که به راحتی با بسیاری از مواد مختلف مخلوط شود.

دوام

عاملی که بیشترین تأثیر را بر دوام یک محصول در شرایط استفاده معمولی دارد، مقاومت در برابر اکسیداسیون توسط اکسیژن جوی است. از آنجا که پی وی سی در برابر واکنشهای اکسیداتیو بسیار مقاوم است، دوام آن فوق العاده است. به عنوان مثال، اندازه گیری شده توسط انجمن لوله و اتصالات پی وی سی ژاپن هیچ گونه خرابی در لوله های زیرزمینی 35 ساله نشان نداد.

این دوام حتی از طریق فرآیند بازیافت کاربرد دارد، زیرا خصوصیات بدنی محصولات تبدیل شده تقریباً مشابه با خواص ساخته شده از رزین PVC باکره است.

مقاوم در برابر آتشسوزی

یکی از ویژگی های مهم PVC که باعث محبوبیت آن در بسیاری از صنایع مانند محصولات ساختمانی می شود مقاومت در برابر آتش آن است. پی وی سی یک ترموپلاستیک ساخته شده از کلر 57٪ است که از نمک معمولی مشتق شده است و در صورت اشتعال، میزان کلر آن شعله های آتش را خاموش می کند. دمای احتراق پی وی سی به میزان 455 درجه سانتی گراد است.

از آنجا که گرمای آزاد شده توسط PVC هنگام اشتعال بسیار پایین تر از درجه حرارت آزاد شده توسط سایر پلاستیک ها مانند PE و PP است، احتمالاً احتمال آتش سوزی در سایر مواد کمتر می شود و این باعث افزایش مطلوبیت در ساخت محصولات می شود.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

اگرچه پی وی سی در هیدروکربنهای آروماتیک، کتونها و اترهای حلقوی حل می شود یا متورم می شود، اما حل شدن در سایر مواد شیمیایی آلی مشکل است. تقریباً در برابر کلیه مواد شیمیایی معدنی مقاوم است. این امر برای استفاده در لوله های اگزوز بنزین یا مجاری و لوله های مختلف از جمله کاربردهای پزشکی ایده آل است.

عایق جریان الکتریکی

PVC از مقاومت دیالکتیکی خوبی برخوردار است، به این معنی که بدون از بین رفتن خصوصیات عایق بندی آن می تواند مقدار مناسبی از مقاومت میدان الکتریکی را تحمل کند.

این مقاومت دیالکتیکی با ویژگی های ضد آتش پی وی سی ترکیب شده و آن را برای استفاده در کابل های ارتباطی، نوار عایق، کابل های برقی مسکونی، جعبه های سوئیچینگ و پوشش سیم ایده آل می کند.

برای خرید بهترین انواع قرنیز پی وی سی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =